Zajęcia ogólnorozowojowe, stymulujące, którym przyświeca hasło:„ZABAWA,NAUKA,MUZYKA i maluch radośnie Fika” .

Zajęcia są ukierunkowane na rozwijanie wszystkich najważniejszych zdolności i umiejętności dziecka takich jak koordynacja ruchowa, umiejętności językowe, muzyczne oraz zdolności interpersonalne.

Są to zajęcia tematyczne dotyczące różnych zagadnień –przyrodniczych,kulinarnych,matematycznych,odkrywczych,filmowych,baśniowych itp. jednocześnie w ścisłej korelacji z MUZYKĄ. Zajęcia Hocki-klocki będą zawsze połączone z zabawą ruchową do muzyki klasycznej lub rozrywkowej lub z tematyczną piosenką znaną i lubianą lub napisaną specjalnie na potrzebę tych zajęć.

Zapraszamy dzieci w wieku od ok. 6 miesiące (siedzące) do 1.5 roku wraz z rodzicami lub opiekunami do wspólnej zabawy. Zajęcia są ukierunkowane i zorganizowane przez prowadzącą w taki sposób, aby wszechstronnie stymulować rozwój naszych pociech. Pracując systematycznie, dajemy dziecku szansę wszechstronnego kształtowania harmonijnego rozwoju. Oprócz tego, zajęcią są skarbnicą pomysłów dla rodziców na edukacyjną zabawę ze swoimi dziećmi oraz umacnianie wzajemnych więzi.

ŚPIEWOGRANIE - ZAJĘCIA MUZYCZNO-RYTMICZNE

Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci wrażliwości muzycznej, wyczucia rytmu, usprawnianie koordynacji ruchowej, pamięci oraz mowy ale nade wszystko dobra zabawa. Muzyka łagodzi obyczaje, wprowadza harmonię, pomaga zrelaksować się i daje dzieciom dużo radości. Prowadząca, będąc muzykiem i profesjonalnym instruktorem zajęć muzyczno ruchowych, w zawodowy i ujmujący sposób łączy w swojej pracy taniec, śpiew, grę na instrumentach. Z powodzeniem wykorzystuje i łączy znane metody stymulowania rozwoju dzieci, zabawy paluszkowe, ćwiczenia relaksacyjne i logopedyczne a także zabawy tradycyjne.

Zajecia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy wpływające na równowage, poprawną postawę sylwetki, wzmocnienie ciała.

Zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim dla dzieci w wieku od 1-3lat wraz z mamą,tatą,dziadkami lub opiekunką prowadzone w oparciu o autorski program pani Anny Rattenbury.
Program MUSICAL BABIES znalazł się w gronie laureatów tegorocznej, VI edycji Konkursu "European Language Label - Europejski Znak Innowacyjności w Zakresie Nauczania Języków Obcych".

Zajęcia RYMCYMCYM mają na celu przede wszystkim dobrą zabawę dziecka poprzez piosenkę i ćwiczenia muzyczno- ruchowe.
Zajęcia rytmiczne to próba wprowadzania dzieci w świat muzyki. Dziecko, które od najmłodszych lat jest umuzykalniane staje się wrażliwym i świadomym odbiorcą muzyki. Wprowadzenie instrumentów do zajęć sprawia, iż dzieci stają się wrażliwymi odbiorcami dźwięku i rytmu, które to wyzwalają w nich ekspresję i wyobraźnię muzyczną.

Brykamy Bez Mamy (czyli MINI makarakowe Przedszkole) to zajęcia adaptacyjno-integracyjne ,które są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze ( z przeróżnych powodów) nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i nowych przygód.

Twórcze FaFaRafa to zajęcia muzyczno-sensoryczne , podczas których odwiedzimy świat muzyki, plastyki, ruchu i wyobraźni. Zajęcia prowadzone będą w bliskiej relacji rodzic-dziecko.

Nauka tańca nowoczesnego dla dzieci to świetna zabawa, skoczna muzyka, ciekawa choreografia.

Forma aktywności, która pozwala dzieciom rozładować nadmiar energii, poprawia koordynację i pamięć ruchową, uczy poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej.

 Zajęcia rytmiczno ruchowe, opierają się na nauce tańca poprzez zabawę i wprowadzenie dziecka w bajkowy świat ruchu i muzyki.

To zajęcia przeznaczone dla dzieci od 1 do 5 miesiąca życia oraz od 6 do 12 miesiąca życia. Na zajęciach rodzice wraz z dziećmi są w silnej interakcji. Tworzymy jeszcze większą więź rodzicielską poprzez masaże i przytulanie. Uczymy się jak prawidłowo wspierać rozwój niemowląt.

CZYLI DLACZEGO WARTO SIĘ BRUDZIĆ?

Macie wrażenie, że wasze dziecko ciągle się brudzi? Brudne ręce, buzia i ubranie to norma? Dzieci lubią brudzić się podczas malowania, lepienia, chlapania. Podczas zabaw, którymi są pochłonięte, wpadają na genialne pomysły: pomalowania sobie stóp, rozgniecenia ciastoliny na podłodze, sprawdzenia, jak daleko rozpryśnie się woda, przez co kąpiel zamienia się w powódź w łazience.

Zajęcia mają na celu rozwijanie wszystkich najważniejszych umiejętności dziecka takich jak umiejętności sensoryczne, logorytmiczne, językowe, plastyczne oraz zdolności interpersonalne. Zajęcia te również rozwijają koordynacje ruchową i wspomagają rozwój świadomości własnego ciała. Są to zajęcia tematyczne dotyczące różnych zagadnień - filmowych, baśniowych, przyrodniczych, kulinarnych, itp.

Zajęcia Aktywna mama są kierowane do mam i ich dzieci od 2 miesiąca życia do  1 roku.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco informowany o nowościach, promocjach i zmianach w Makaraka!

Adres: ul. Oliwkowa 29
81-589 Gdynia

tel. 586290018
kom. 606619494
kom. 604450190

email: info@makaraka.pl