Zapraszamy dzieci w wieku od ok. 6 miesiące (siedzące) do 1.5 roku wraz z rodzicami lub opiekunami do wspólnej zabawy. Zajęcia są ukierunkowane i zorganizowane przez prowadzącą w taki sposób, aby wszechstronnie stymulować rozwój naszych pociech. Pracując systematycznie, dajemy dziecku szansę wszechstronnego kształtowania harmonijnego rozwoju. Oprócz tego, zajęcią są skarbnicą pomysłów dla rodziców na edukacyjną zabawę ze swoimi dziećmi oraz umacnianie wzajemnych więzi.

PRZYTULACZKI - ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI

ZAJĘCIA TRWAJĄ 50 MINUT I MIĘDZY INNYMI OBEJMUJĄ :

  • zabawy ruchowe oparte na bazie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • nauka relaksu, masaż
  • zabawy z chustami
  • zabawy stymulujące wszystkie zmysły: widzimy, słyszymy, czujemy
  • zabawy znane i nieznane

NA ZAJĘCIA PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ:

  • wygodny strój dla siebie i malucha
  • wygodne obuwie lub skarpety antypoślizgowe
  • napój dla dziecka (nie zapomnij też o sobie) - kocyk
  • poduszeczkę

Prowadząca: Sylwia Nowicka - instruktorka z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Studiowała wychowanie muzyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracowała jako nauczyciel w Centrum Edukacji Najmłodszych "Świat Smyka", jako instruktor zajęć muzyczno-ruchowych w "Pracowni Dziecięcych Marzeń - Kreatywka", instruktor zajęć muzyczno- tanecznych w Klubie Integracyjnym "Sezam", instruktor zajęć teatralno-muzyczno-rytmicznych w Teatrze Muzycznym "Junior" w Gdyni, instruktor terapii zajęciowej w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" w Gdańsku, a także jako kierownik pracowni kapeluszy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ukończyła wiele krajowych i międzynarodowych kursów doskonalących umiejętności muzyczne i teatralne oraz szkoliła się w zakresie pedagogiki i terapii zajęciowej m.in. w Europejskim Ośrodku Integracji Twórczej w Gdańsku i Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Obecnie prowadzi grupę teatralną w edukacyjnej klinice, współpracuje z orkiestrzą perkusyjną Vita Activa oraz Teatrem Biuro Rzeczy Osobistych. Bliska jej sercu jest muzyka gospel, śpiewa w Grace Gospel Choir. Prowadzi Akademię Rozwoju Rodziny ENERGETYWKA.

KRAINA ZABAW

Po zakończonych zajęciach (w przypadku nielicznych zajęć przed zajęciami) macie możliwość Państwo udania się z dziećmi na 3 piętro do naszej Krainy Zabaw, gdzie do 60minut pobyt jest dla Państwa gratis.

Podczas gdy dzieci radośnie się bawią, macie Państwo czas na rozmowy z innymi Rodzicami i Opiekunami, uczestniczącymi w spotkaniu. W tym czasie można podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami.

Kraina Zabaw to miejsce ciekawie zaaranżowane,kolorowe,pełne zakamarków i uwielbiane przez dzieci.

ZASADY

Zakładamy, że w proponowanych zabawach Dzieci biorą udział razem z opiekunami lub przy ich wsparciu.

Nie oczekujemy,że Dzieci będą w jakikolwiek szczególny czy zaplanowany sposób uczestniczyć w proponowanych zajęciach i Wy też tego od Dziecka nie oczekujcie! Będziemy je WSPÓLNIE zachęcać.

Obserwujcie swoje Dziecko i sprawdzajcie, czy proponowana aktywność lub muzyka nie straszą go lub nie męczą zanadto.€“ Zawsze możecie odpocząć i wyciszyć się poza Salą.Spora ilość nowych bodźców może zmęczyć, już od samego bycia w tym, patrzenia i słuchania.

Podczas zabawy każdy opiekun bierze odpowiedzialność za siebie i przyprowadzone Dziecko, w tym za własną i Dziecka dyspozycję zdrowotną.

STRÓJ

Z uwagi na charakter planowanych zabaw, prosimy zarówno Dzieci jak i ich opiekunów, o strój WYGODNY, umożliwiający swobodne, czasem intensywne poruszanie się, siadanie lub leżenie na podłodze, a także prosimy o zmianę obuwia na „miękkie” lub na skarpetki już od samego wejścia do Makaraka Studio.

Warto mieć także dla Dziecka strój na zmianę, potrzebny w przypadku aktywności plastycznych czy zabaw z wodą, owocami, itp.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco informowany o nowościach, promocjach i zmianach w Makaraka!

Adres: ul. Oliwkowa 29
81-589 Gdynia

tel. 586290018
kom. 606619494
kom. 604450190

email: info@makaraka.pl