ŚPIEWOGRANIE - ZAJĘCIA MUZYCZNO-RYTMICZNE

Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci wrażliwości muzycznej, wyczucia rytmu, usprawnianie koordynacji ruchowej, pamięci oraz mowy ale nade wszystko dobra zabawa. Muzyka łagodzi obyczaje, wprowadza harmonię, pomaga zrelaksować się i daje dzieciom dużo radości. Prowadząca, będąc muzykiem i profesjonalnym instruktorem zajęć muzyczno ruchowych, w zawodowy i ujmujący sposób łączy w swojej pracy taniec, śpiew, grę na instrumentach. Z powodzeniem wykorzystuje i łączy znane metody stymulowania rozwoju dzieci, zabawy paluszkowe, ćwiczenia relaksacyjne i logopedyczne a także zabawy tradycyjne.

ZAJĘCIA TRWAJĄ 50 MINUT I MIĘDZY INNYMI OBEJMUJĄ :

- wspólny taniec i śpiew
- rytmikę
- grę na prostych instrumentach perkusyjnych
- zabawy z chustami
- zabawy ruchowe oparte na bazie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
- zabawy paluszkowe
- ćwiczenia relaksacyjne i logopedyczne
- teatrzyki dziecięce

Prowadząca:

Sylwia Nowicka - instruktorka z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Studiowała wychowanie muzyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracowała jako nauczyciel w Centrum Edukacji Najmłodszych "Świat Smyka", jako instruktor zajęć muzyczno-ruchowych w "Pracowni Dziecięcych Marzeń - Kreatywka", instruktor zajęć muzyczno- tanecznych w Klubie Integracyjnym "Sezam", instruktor zajęć teatralno-muzyczno-rytmicznych w Teatrze Muzycznym "Junior" w Gdyni, instruktor terapii zajęciowej w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" w Gdańsku, a także jako kierownik pracowni kapeluszy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ukończyła wiele krajowych i międzynarodowych kursów doskonalących umiejętności muzyczne i teatralne oraz szkoliła się w zakresie pedagogiki i terapii zajęciowej m.in. w Europejskim Ośrodku Integracji Twórczej w Gdańsku i Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Obecnie prowadzi grupę teatralną w edukacyjnej klinice, współpracuje z orkiestrą perkusyjną Vita Activa oraz Teatrem Biuro Rzeczy Osobistych. Bliska jej sercu jest muzyka gospel, śpiewa w Grace Gospel Choir. Prowadzi Akademię Rozwoju Rodziny ENERGETYWKA.

KRAINA ZABAW

Po zakończonych zajęciach (w przypadku nielicznych zajęć przed zajęciami) macie możliwość Państwo udania się z dziećmi na 3 piętro do naszej Krainy Zabaw, gdzie do 60minut pobyt jest dla Państwa gratis.

Podczas gdy dzieci radośnie się bawią, macie Państwo czas na rozmowy z innymi Rodzicami i Opiekunami, uczestniczącymi w spotkaniu. W tym czasie można podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami.

Kraina Zabaw to miejsce ciekawie zaaranżowane,kolorowe,pełne zakamarków i uwielbiane przez dzieci.

ZASADY

Zakładamy, że w proponowanych zabawach Dzieci biorą udział razem z opiekunami lub przy ich wsparciu.

Nie oczekujemy,że Dzieci będą w jakikolwiek szczególny czy zaplanowany sposób uczestniczyć w proponowanych zajęciach i Wy też tego od Dziecka nie oczekujcie! Będziemy je WSPÓLNIE zachęcać.

Obserwujcie swoje Dziecko i sprawdzajcie, czy proponowana aktywność lub muzyka nie straszą go lub nie męczą zanadto.€“ Zawsze możecie odpocząć i wyciszyć się poza Salą.Spora ilość nowych bodźców może zmęczyć, już od samego bycia w tym, patrzenia i słuchania.

Podczas zabawy każdy opiekun bierze odpowiedzialność za siebie i przyprowadzone Dziecko, w tym za własną i Dziecka dyspozycję zdrowotną.

STRÓJ

Z uwagi na charakter planowanych zabaw, prosimy zarówno Dzieci jak i ich opiekunów, o strój WYGODNY, umożliwiający swobodne, czasem intensywne poruszanie się, siadanie lub leżenie na podłodze, a także prosimy o zmianę obuwia na „miękkie” lub na skarpetki już od samego wejścia do Makaraka Studio.

Warto mieć także dla Dziecka strój na zmianę, potrzebny w przypadku aktywności plastycznych czy zabaw z wodą, owocami, itp.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco informowany o nowościach, promocjach i zmianach w Makaraka!

Adres: ul. Oliwkowa 29
81-589 Gdynia

tel. 586290018
kom. 606619494
kom. 604450190

email: info@makaraka.pl